Hledáme talenty na českých i zahraničních školách

Spolupracujeme se Střední průmyslovou školou v Mladé Boleslavi. Studentům SPŠ MB nabízíme zadání témat praktických maturit a jejich zpracování přímo u nás, dále odborné praxe. Studenti mají možnost každoročně navštívit naši vývojovou kancelář na Ptácké ulici v rámci exkurze. Účastníme se dne otevřených dveří SPŠ MB a každoročně odměňujeme jejího nejlepšího studenta.

Celá řada našich kolegů studovala na Technické univerzitě v Košicích, pro jejíž studenty pořádáme každoročně exkurzi do našich vývojových kanceláří. Také studentům TUKE nabízíme témata na zpracování závěrečných prací, jak bakalářských, tak diplomových. Studenti u nás mají možnost pracovat na zajímavých tématech z oblasti automotive, a to během roku formou stáží nebo brigádně v období letních prázdnin.

Každoročně mají 4 studenti SPŠ, kteří u nás zpracovávají praktické maturity, možnost získat stipendium v hodnotě 1.000 Kč měsíčně.

Studentský projekt AUFEER DESIGN a FH Pforzheim

Německá FH Pforzheim, která patří mezi nejvýznamnější školy se zaměřením nejen na automobilový design, zrealizovala studentský projekt s firmou AUFEER DESIGN, ve kterém studenti prezentovali své designové práce na zadaná témata.

Projektu se zúčastnili studenti různých národností prvního a druhého Master semestru pod vedením profesora Jamese Kellyho. Za firmu AUFEER DESIGN vedl projekt šéfdesigner Braňo Maukš.

Zadáním bylo vytvořit futuristickou vizi hypersportovního automobilu s alternativním pohonem. Cílem bylo najít nové stylistické a technické řešení na základě využití nejnovějších technologií. Studenti prvního Master semestru se zaměřili na exteriér design, kde další úlohou bylo najít čisté aerodynamické tvary bez nadbytečných doplňků. Studenti druhého Master semestru se zaměřili na interiér design, kde zase bylo potřebné zaujmout domyšleným řešením interiéru v souladu s možností autonomního řazení, resp. komfortní nebo sportovní jízdy a la GranTurismo. Stejně tak bylo potřebné zaujmout materiálovým a barevným řešením.

Finálním výstupem byla prezentace v CCP Pforzheim.

Studenti se prezentovali finálními renderingy, skicami a vlastními animacemi.

Kliknutím na tlačítko „souhlasím“ udělujete souhlas s využíváním všech cookies, které nám pomáhají se správnou funkcí těchto stránek, analýzou jejich využívání a našimi marketingovými aktivitami.

Více informací