ENGINEERING

KAROSERIE

Vývoj karoserie se v naší společnosti datuje k jejímu založení. V rámci vývoje a konstrukce karoserie pracujeme na jejich jednotlivých komponentech. Což je svařená karoserie (podlahová část, rám dveří, střecha včetně zabudování střešních mechanismů a další podkomplety). Dále pracujeme na panelových dílech, jako jsou dveře a víka, motorová kapota a blatník. Kromě klasické konstrukce jsme spolupracovali též na  předvývojové konstrukcí jako je hybridní víko. (nahrazení kovového řešení plastovým s využitím kompozitů).
Veškeré konstrukční činnosti jsou tvořeny ve spolupráci s odděleními designu, CAE / FEA a s vývojem lisovacího nářadí.

ŠKODA FABIA BODY

Jedná se o karoserii vozu Škoda Fabia 3. generace. Na tomto projektu jsme se podíleli na vývoji svařené karoserie. Zároveň u nás probíhal vývoj a konstrukce pátých dveří tohoto vozu. Dále jsme na tomto voze navrhovali svarové body včetně zpracování výkresové dokumentace.

PLASTY

V oblasti vývoje plastů provádíme koncepční, konstrukční a vývojové práce pro interiérové i exteriérové díly automobilového průmyslu. Naši specialisté se podílí na konečné podobě přístrojových desek, sedadel, výplní dveří, odkládacích schránek, středních konzol, ovládacích mechanismů, obložení a pomůcek pro praktické využití zavazadlového prostoru. Dále pak na vývoji nárazníků a ostatních ochranných plastových dílů karoserie včetně tuningových paketů.

ŠKODA FABIA DASHBOARD

Jedná se o přístrojovou desku vozu Škoda Fabia, která byla jedním z prvních komplexních projektů vývoje interiérových dílů ve spolupráci jak s automobilkou Škoda v předvývojové fázi, tak s dodavatelem série společností Magna. Zajímavostí bylo, že se jednalo o historicky první jednodílný nosič přístrojové desky.

ELEKTRO

Oddělení elektra se zabývá vývojem elektroniky pro automotive. Konkrétně tu probíhá vývoj i testování systémů automobilů, elektromobilů a speciálně kabelových svazků. HIL a SIL testing a vývoj Hardware a Software.

Nejnovější specializací oddělení je oblast virtuálních simulací a virtuálního testování. Tento obor významně zefektivňuje vývoj a validaci produktu. Do budoucna se oddělení elektra chystá kromě práce v automotive rozvíjet v dalších oblastech, jako je letectví a vlaková doprava.

SVĚTLOMETY

Naše oddělení vývoje světel zahrnuje špičkový tým konstruktérů s několikaletou praxí v oboru pro automobilový průmysl. Nabízíme komplexní portfolio služeb od designových návrhů přes koncepční návrhy až po konstrukci pro sériovou výrobu. Úzce spolupracujeme na vývojových projektech výrobců světel, kde jedním z našich klíčových klientů je Mladoboleslavská automobilka a dále Tier 1 dodavatele, jako je např. Varroc Lighting Systems, HELLA Autotechnik NOVA...

V našem portfoliu je k dnešnímu dni více než 40 úspěšně dokončených vývojových projektů z oblasti osvětlení vozu. Od založení společnosti v roce 2000 spolupracujeme s automobilkou Škoda Auto na vývoji všech dosavadních modelů Fabia, Rapid, Superb, Octavia, Yeti, Kodiaq a Karoq. Mino jiné jsme se podíleli na vývoji předních světel pro značky jako je Bentley, Volkswagen, Renault, Land Rover a Jaguar.

ŠKODA SUPERB HEADLIGHT

Přední světlo vozu Škoda Superb bylo jedním z prvních velkých projektů, na kterém jsme se podíleli vývojem designových dílů světlometu ve spolupráci jak s automobilkou Škoda v předvývojové fázi, tak s dodavatelem světla společností Hella, se kterou jsme spolupracovali na konstrukci světlometu do výroby.

CAE / FEA

Abychom dosáhli souladu s bezpečnostními předpisy, zákonnými předpisy a požadavky zákazníků, provádíme výpočty a simulace ověřující tuhost, pevnost, životnost a dynamické chování zvolených konstrukčních řešení ve vývoji nejen automobilů, ale také kolejových vozidel. Na základě výstupů z profesionálních aplikací PamCrash, MSC.Nastran a ABAQUS, které používáme pro výpočty a simulace statických, lineárně i nelineárně dynamických testů, crashtestů, chování posádky při nárazu a funkčnosti bezpečnostních systémů, vyhodnocujeme současná řešení a navrhujeme vývojová konstrukční zlepšení, použité materiály i technologické procesy.

AGREGÁTY

V oblasti vývoje agregátů navrhujeme spalovací motory, mechanické převodovky, podvozkové díly a kryty řazení. Naši vývojáři motorů připravují koncepční návrhy motorů, řeší jejich zástavbu, přicházejí s novým konstrukčním řešením, tvoří výkresovou dokumentaci, doprovází změny a zajišťují prototypy. Ve vývoji převodovek se zabýváme zejména konstrukcí a zkouškami mechanických převodovek a krytů řazení. Podílíme se také na sériovém doprovodu mechanické převodovky MQ200 pro celý svět.

Kliknutím na tlačítko „souhlasím“ udělujete souhlas s využíváním všech cookies, které nám pomáhají se správnou funkcí těchto stránek, analýzou jejich využívání a našimi marketingovými aktivitami.

Více informací