INDUSTRIALIZATION

Lisovací nářadí

Specialisté z oddělení konstrukce lisovacího nářadí pracují na vývoji a konstrukci lisovacích nástrojů plechových dílů pro výrobce automobilů a jejich dodavatele. Na základě dlouholetých zkušeností poskytujeme poradenství a konzultace v oblasti lisovatelnosti dílů vč. tvorby metodiky lisování. S využitím všech těchto zkušeností zaručujeme funkčnost a kvalitu lisovacích nástrojů.

V průběhu vývoje a konstrukce nástrojů aktivně využíváme i software AutoForm pro počítačové simulace tažení, sledování průběhu lisování a eliminaci negativních vlivů lisování na použitý materiál. Tím naplňujeme všechny předpoklady precizního zpracování finálních výlisků.

Průmyslová automatizace

Oddělení se specializuje na dodávku automatizovaných, především svařovacích pracovišť na klíč, včetně zakázek jako OEM dodavatel.

Naši pracovníci navrhují svařovací linky od prvotního konceptu layoutu, přes 3D konstrukci veškerých zařízení, jejich simulaci až po programování robotů a jejich rozpohybování na místě. Tyto výkony provádějí v nejmodernějších systémech nástrojů SW digitální továrny. Samozřejmostí je optimalizace taktu linky, kontrola dosažitelnosti robotů, jejich blokace proti možným kolizím a v neposlední řadě i finální odladění každého komponentu navržených zařízení. Samostatným oddílem je realizace a stavba linek, kde se propojí znalosti našich konstruktérů se zkušenostmi techniků, což vede k dosažení nejvyšší kvality vyráběných dílů. Dále se specialisté soustřeďují na realizaci svařovacích automatizovaných pracovišť pro panelové díly automobilů, jež patří mezi nejtěžší díly z karoserie. Do každého projektu přidávají i kousek vlastní invence.

Kubingy

Kubing vozidla je etalonová karoserie vyrobena náhradní technologií. Odpovídá nominálnímu stavu konstrukčních CAD dat a je vyfrézována ve velmi přesné výrobní toleranci s minimální odchylkou.

Karoserie je rozdělena do několika dílů, které jsou kvůli rozměrové stabilitě vyrobeny převážně z hliníku. Funkční místa sloužící pro pozicování a připevnění zkoušených dílů jsou zhotoveny z oceli.

Kubing slouží v období náběhu vozidla do sériové výroby a v průběhu celého výrobního cyklu k ověření funkčnosti zástavby, kvality, rozměrové přesnosti exteriérových a interiérových montovaných dílů (světla, nárazníky, skla, plastové interiérové díly, sedačky, pásy, řazení, elektrické kabely, přístrojová deska) a dalšího příslušenství. Umožní dodavatelům ověřit přesnost dílů v rámci celé sestavy vozidla a následně „odladit“ prvotní zástavbové problémy jednotlivých komponentů do karoserie.

Kliknutím na tlačítko „souhlasím“ udělujete souhlas s využíváním všech cookies, které nám pomáhají se správnou funkcí těchto stránek, analýzou jejich využívání a našimi marketingovými aktivitami.

Více informací