V Mladé Boleslavi se otevřelo unikátní Inovační centrum AUFEER DESIGN

31. 8. 2018

AUFEER DESIGN je mezinárodní společnost, která se specializuje na designérské, vývojové, konstrukční a výpočtové produkty a služby v oblasti automobilů, kolejových vozidel a letectví. Je dceřinou společností skupiny Matador a již 18. rokem působí na trhu nejen v ČR, ale i v zahraničí. Dne 30. srpna 2018 se slavnostně otevřelo unikátní Inovační centrum AUFEER DESIGN v Mladé Boleslavi. Otevřením Inovačního centra AUFEER DESIGN se společnost stala silným hráčem v komplexním vývoji auta ve střední Evropě.

Komplexní vývojové služby na jednom místě

,,Díky otevření Inovačního centra se naše společnost zařadí do elitní skupiny firem ve střední Evropě, která bude schopna poskytovat všechny služby na jednom místě," uvádí generální ředitel AUFEER DESIGN pan Martin Zabadal.

Unikátní možnosti Inovačního centra AUFEER DESIGN

Inovační centrum bude unikátním nejen svým zázemím a vybavením, ale i tím, že dokáže zajistit komplexní proces vývoje automobilu od 2D skici přes 3D virtuální model až po fyzický model auta 1:1. Hlavním cílem projektu je vybudovat komplexní portfolio služeb tak, aby společnost AUFEER DESIGN byla schopna reagovat na sílící požadavky zákazníků po ucelených výzkumných řešeních na klíč. Podstatou projektu je urychlení procesu vzniku produktů od prvotní myšlenky, jejího ztvárnění, přes prototyp až po detailní dokumentaci při dodržování všech norem a požadavků zákazníků.

Specialisté pro celý proces vývoje auta

V nově vybudovaném centru se bude soustředit know-how a specialisté z oborů designu, modelářů, sketch modelingu, digitalizace, a-class specialistů a výpočtářů za účelem nastartování uceleného kreativního a efektivního procesu výzkumu a vývoje za minimální potřeby subdodávek nebo chybějícího know-how.

Z Pininfariny ředitelem centra AUFEER DESIGN

Ředitelem Inovačního centra AUFEER DESIGN se stane Branislav Maukš MA, který dříve působil jako Senior Designer u Pininfariny v italském Turíně. Na tomto prestižním místě pracoval především na projektech pro značku Ferrari.

Projekty, o kterých se zatím nesmí mluvit

Společnost pracuje pro mnoho ikonických značek jako je ŠKODA, BENTLEY, PORSCHE, FERRARI, AUDI, VOLKSWAGEN a další. Momentálně tým designérů pracuje na konceptu automobilu AF1 a AF2. Jedním z hlavních záměrů nového Inovačního centra AUFEER DESIGN je vytvořit prostředí, kde bude mít talentovaný tým vývojářů společně se stávajícími a novými klienty možnost rozvíjet své návrhy na fyzických designových modelech i funkčních prototypech. AUFEER DESIGN disponuje mezinárodním týmem více jak 215 specialistů. Již nyní pracují na projektech, o kterých se zatím nesmí mluvit. Za pár let o nich bude mluvit každý - pracují na vizích budoucnosti.

 


Používáním této webové stránky souhlasíte se zpracováním souborů cookies.

Více o cookies