AUFEER DESIGN vytvořil design formule Markétka, která má za sebou první sezónu

08. 3. 2019

Tým designérů společnosti AUFEER DESIGN vytvořil design formule pro studentský projekt Formula Student, který zaštiťuje Fakulta strojní Technické univerzity v Liberci. Studentská formule nese jméno Markétka a má za sebou již dva významné závody. První Ve Varanu v Itálii a druhý v Mostě.

Na závodech se hodnotí nejen rychlost a akcelerace, ale velkou měrou i samotný design formule. Navržený design formule vyvolal velmi kladné ohlasy a stal se jedničkou mezi účastníky.

Formula Student je mezinárodní studentská soutěž univerzitních týmů z celého světa. Jednotlivé týmy mezi sebou soupeří v řadě statických i dynamických disciplín, jejichž cílem je prokázat schopnost postavit funkční závodní vozidlo s ohledem na konstrukční řešení, výkonnost, ovladatelnost, bezpečnost a životní prostředí, včetně důrazu na ekonomickou stránku celého projektu.

Každá část formule je vyvíjena studenty, kteří tak i zároveň testují jednotlivé díly, jenž musí splňovat očekávané parametry a pravidla soutěže. Většina komponentů a dílů byla vyrobena téměř na koleni svépomocí nebo za podpory partnerů. Zajímavostí je celokarbonová kapotáž, pod kterou je více než 160 obráběných hliníkových dílů, které studenti navrhli a vyrobili.

Tým z Technické univerzity v Liberci – FS TUL Racing má v roce 2019 mnoho ambiciózních plánů, mezi které lze zařadit jak snížení celkové hmotnosti formule, výrobu lepšího řazení, vylepšení aerodynamiky, větší aplikaci karbonových dílů, dokonalého vyladění formule před závody, tak
i mnoho dalších.

Převážná část nákladů na konstrukci formule byla pokryta ze sponzorských darů společností, které s univerzitou spolupracují a u kterých často studenti absolvují odbornou stáž. Byli jsme rádi, že jeden ze studentů Roman Rybáček se stal naším plnohodnotným zaměstnancem a má tak k týmu formule nejblíže.

AUFEER DESIGN chce i do budoucna nadále podporovat nadějné talenty s možností nastoupit do společnosti, která dává mladým zelenou.


Používáním této webové stránky souhlasíte se zpracováním souborů cookies.

Více o cookies