AUFEER DESIGN PODPOŘIL STAVBU FORMULE ELIŠKA

05. 4. 2018

Společnost AUFEER DESIGN podpořila finančně studentský projekt Formula Student na Technické univerzitě v Liberci. Prezentace nově zkonstruované formule, nesoucí jméno Eliška, kterou po téměř dvou letech studenti dokončili, se 21. května 2017 zúčastnili zástupci naší společnosti.

Formula Student je mezinárodní studentskou soutěží více než 500 univerzitních týmů z celého světa. Jednotlivé týmy mezi sebou soupeří v řadě statických a dynamických disciplín, jejichž cílem je prokázat schopnost postavit funkční závodní vozidlo s ohledem na konstrukční řešení, výkonnost, ovladatelnost, bezpečnost a životní prostředí včetně důrazu na ekonomičnost celého projektu.

Tým Formula Student TU v Liberci má aktuálně 15 členů, přičemž na konstrukci formule se podílelo přibližně 50 studentů napříč jednotlivými fakultami. Většina z komponent a dílů byla vyrobena svépomocí.

Převážná část nákladů na konstrukci formule byla pokryta ze sponzorských darů společností, které s univerzitou spolupracují a u kterých často studenti absolvují odbornou stáž. Těší nás, že jedním ze studentů, který absolvoval stáž v AUFEER DESIGN na oddělení Plastů, byl vedoucí týmu Formula Student Roman Rybáček. AUFEER DESIGN chce i do budoucna podporovat mladé talenty.

První závod absolvuje Eliška 19. července 2017 v severní Itálii. Držme Romanovi a jeho kolegům palce, ať mezi stovkami technických univerzit z celého světa s Eliškou uspějí.


Používáním této webové stránky souhlasíte se zpracováním souborů cookies.

Více o cookies